KWIGA help center Вебинары и автовебинары Webinar Planning Вебінар без OBS - через StreamYard

Вебінар без OBS - через StreamYard

Articles:

Розкажемо, як використовувати сервіс StreamYard для проведення вебінару через Youtube Live, додаючи кількох ведучих, презентації, відео файли та інші медіа.


In this article:


Проведення вебінарів через сервіс Youtube Live зазвичай означало використання OBS - досить складної програми в налаштуванні та використанні. Альтернативним рішенням може бути використання StreamYard - онлайн сервісу, який дозволяє проводити презентацію, виводити різні файли, а також підключати кількох спікерів не встановлюючи додаткові програми.

Загальна схема

  • Проведення стриму на StreamYard (не вебінару!)

  • Трансляція стриму у Youtube Live (відбувається автоматично!)

  • Запуск вебінару на Kwiga

Незважаючи на складність процесу, планування і синхронізація мінімальні і не вимагають глибоких знань і досвіду.

Зверніть увагу:

Проведення стриму на StreamYard безкоштовне та обмежене 20 годинами на місяць. На Вашій трансляції буде присутній логотип StreamYard. Якщо Ви хочете приховати логотип StreamYard, для цього необхідно придбати тариф Basic.

Для того, щоб запустити трансляцію на Youtube Live, необхідно пройти верифікацію на своєму Youtube каналі та підтвердити номер телефону. Після підтвердження необхідно почекати 24 години, щоб активувалася можливість провести трансляцію.

Проведення вебінару на Kwiga дозволяє отримати статистику про учасників вебінару, відстежити скільки вони були присутні, чи натискали на ваші рекламні пропозиції та банери, і побудувати подальшу маркетинг стратегію. Якщо Ви проводите платний вебінар, то на Kwiga Ви зможете отримувати оплати та обмежити перегляд для тих, хто не вніс оплату.

Підготовчий крок: верифікація Youtube

Перейдіть на https://www.youtube.com/ і увійдіть до облікового запису. Якщо у Вас його ще немає – необхідно створити. Натисніть "Створити""" > Розпочати трансляцію.

Якщо Ви ще не запускали до цього трансляцій, то, швидше за все, вам необхідно буде пройти верифікацію - підтвердити телефонний номер. Це займає 24 години та тимчасове обмеження встановлено Youtube. Це одноразова дія і надалі не потрібні додаткові верифікації, якщо Ви працюєте на тому ж акаунті.

Реєстрація та запуск стриму на StreamYard

Перейдіть за посиланням https://streamyard.com/ та натисніть Get Started. Необхідно ввести адресу ел. пошти та після цього підтвердити його, вказавши отриманий у листі код.

Після цього Ви потрапите до свого облікового запису, якщо щось пішло не так, то відкрийте посилання https://streamyard.com/broadcasts. Натисніть +Create

У вікні виберіть Live stream. Не вибирайте On-Air webinar - цей сервіс вимагатиме придбання платного тарифу Pro, сам вебінар проводитиметься на платформі Kwiga.

Переконайтеся, що вибрано повзунок Studio, і вкажіть, де буде вестись трансляція, вибравши у списку Youtube Channel.

Після цього відкриється вікно авторизації зі списком різних Google Accounts, необхідно вибрати той, на якому проводитиметься трансляція і підтвердити.

У наступному вікні Вам буде запропоновано додати назву вебінару. Це обов'язкове поле, його потрібно заповнити. Ця назва не бачитимуть учасники вебінару, оскільки сама трансляція проходитиме на Kwiga. Запис вебінару матиме цю назву.

У налаштуваннях Privacy виберіть Unlisted, якщо плануєте саму трансляцію пізніше, відзначте відповідний чекбокс Schedule for later, вказавши дату і час. Після цього Ви готові натиснути кнопку Create Live Stream. Після її натискання Ви не будете в ефірі, Ви потрапите до кімнати, де зможете вибрати формат екрану, додати презентацію та інші файли, необхідні для стриму.

Налаштування того, що бачитиме учасник вебінару

У відео показали як працювати та налаштувати стрім.

Планування на Kwiga

Коли Ви підготували стрим на StreamYard, вийдіть зі студії та в меню “три точки” відповідного стриму натисніть на View on Youtube. Ви будете перенаправлені на сторінку Youtube, на якій відбуватиметься стримано.

В адресному рядку браузера буде посилання на стрим, його потрібно скопіювати та додати на платформу Kwiga.

Після цього перейдіть на платформу Kwiga.com та авторизуйтесь. Відкрийте Всі рішення - Вебінари, Ви побачите сторінку з календарем, де відображаються заплановані вебінари та автовебінари. Запланувати новий вебінар Ви можете натиснувши кнопку +Захід або ж навівши мишкою на будь-яку комірку в календарі і натиснувши на знак +. У вікні виберіть Вебінар.

Вам відкриються налаштування вебінару: ця сторінка дозволить як запланувати, так і налаштувати вебінарну кімнату, а потім завантажити звіт заходу.

Зверху можете вказати назву вебінару - цю назву будуть бачити учні на сторінці вебінару, сповіщення та нагадування про вебінарі, а також у своєму кабінеті.

Вкажіть дату та час вебінару - ці дані будуть відображатись у учасників на сторінці вебінару, а також при відправці нагадувань про захід.

В розділі джерело трансляції виберіть Youtube та вкажіть посилання на трансляцію, яку скопіювали у попередньому пункті.

У розділі нижче Доступи та реєстрація Ви можете створити посилання для вебінару, якщо Вам не підходить варіант, запропонований системою, а також Ви можете вказати участь буде платною, безкоштовною або паролем (у розробці):

Потрібна лише реєстрація - означає, що будь-який бажаючий зможе зареєструватися та бути присутнім на вебінарі. Які дані будуть необхідні для реєстрації Ви зможете налаштувати пізніше, це може бути лише введення імені або заповнення повної інформації: ім'я, телефон, ел. адресу і т.д. Якщо вебінар є частиною курсу (відкритий урок, жива сесія, відповіді на запитання та інше) – використовуйте цю опцію.

Платна участь- Використовуйте цю опцію, якщо для доступу до вебінару учасникам необхідно заплатити якусь суму. Нижче Ви зможете вказати суму та валюту. Якщо Ви плануєте платну участь, але учасники сплачували не на Kwiga, ми рекомендуємо все одно вказувати Платне.

Доступ за паролем - ще у розробці.

Після цього натисніть кнопку Зберегти вгорі сторінки - після цього вебінар буде заплановано, і Ви зможете відредагувати додаткові налаштування. Налаштування заповнені на першому кроці можна змінити пізніше. Вже на цьому кроці відразу після збереження, Ви можете перейти в вебінарну кімнату і провести вебінар. Адреса для входу ведучого, модераторів та учасників - одна і та ж - це адреса, яка вказана в розділі доступи або ж натиснувши на синю кнопку вгорі сторінки -Вебінарна кімната. Якщо Ви авторизовані у своєму обліковому записі Вам відкриється кімната ведучого, якщо Ви не авторизовані - Ви зможете увійти на Kwiga, авторизуватися та потрапити до кімнати ведучого (аналогічно модератору) або зареєструватися як учасник.


Коли Ви готові і хочете запустити вебінар, все, що потрібно зробити, - відкрити StreamYard, зайти в студію і натиснути кнопку вгорі Go Live.