Типи продуктів для онлайн-навчання та основна різниця між ними

Типи продуктів для онлайн-навчання та основна різниця між ними!

 

Тож далі поговоримо про:

 

 1. Які є основні типи інфопродуктів?

 2. В чому між ними різниця?

 

Ми впевнені, що правильно обрати тип продукту для свого онлайн-курсу – це вже майже половина успіху. Тому важливо розібратись детальніше у кожному з них. Щоб вам було простіше зрозуміти суть продуктів, давайте розберемо їх на прикладі: уявіть, що ви – фітнес-тренер з великим досвідом у спорті, постійними клієнтами та бажанням ділитись своїми знаннями з більшою аудиторією.

 

Які інфопродукти ви можете створити для вашої аудиторії?

 

 1. Онлайн-курс

Найпоширеніший тип інфопродукту на ринку – онлайн-курс. Його мета – дати комплексні знання та навички в комфортних умовах.

Зазвичай, його тривалість від 1 до 3 місяців. Однак, наш досвід вказує на те, що 2 місяці достатньо, щоб досягти помітних результатів та не піти з курсу раніше.
Кількість учасників: від 10 до безкінечності. Вартість залежить від продуктової обіцянки, змісту та експертності автора курсу.

 

Структура курсу досить складна: 

 1. Створюємо 3-5 основних модулів = кроків для досягнення результату курсу

 2. Кожен модуль ділимо на ще 5 маленьких кроків = уроків з цієї теми

 3. Об’єднуємо все домашнім завданням – нашою точкою контролю, що студент проходить навчання 

 4. Усю другорядну інформацію з уроків збираємо в додаткові матеріали: чек-лісти, гайди, таблиці, файли.

 5. Додаємо гейміфікацію, щоб мотивувати студентів

 6. Створюємо чати для комунікації під час навчання.

 

Наприклад, фітнес-тренер може створити двохмісячний онлайн-курс, та надасть ґрунтовну інформацію про основи харчування, базову фізіологію, різні типи фізичних навантажень та їх вплив на організм. Додасть чек-листи, трекер звичок та спільний чат учасників Тобто складе таку програму, яка дозволить людям змінити себе та свій стиль життя не просто виконуючи вправи кожен день 2 тижні підряд, а базуючись на комплексних діях.

 

 1. Марафон

Марафон – короткий формат навчання. Його мета – швидко отримати перші результати.

Схожий тип продукту – інтенсив. Та на практиці різниці майже немає, тож ви можете називати свій продукт і так, і так.

Марафон складається з 10-15 коротких уроків, які виходять щодня або кожні 3 дні. Триває до 1 місяця. Вартість зазвичай низька або середня.

Такий вид продукту складний тим, що студент має бути сфокусованим на ньому, змінивши власний графік. Тому додаємо гейміфікацію, щоб слідкувати за прогресом студентів. За виконання домашнього завдання вчасно даємо бонуси чи нагороди.

 

Наприклад, фітнес-тренер може провести марафон на тему схуднення, розрахований за 1 місяць. В програмі марафону будуть онлайн-тренування, трекери активності та прогресу, спільний чат, де учасники мають ділитись результами тренувань та мотивувати один одного. Також, можна розіграти круті призи в кінці марафону, що буде додатковим стимулом працювати та дійти до кінця. 

 

 1. Воркшоп

Воркшоп – теж короткий формат навчання, тривалістю від 1 до 3 днів.
Основна ціль воркшопу – отримання та відпрацювання нової навички. Його особливості: висока інтенсивність групової взаємодії та активна залученість у процес. Вартість такого інфопродукту зазвичай низька або середня.
Так, наприклад, фітнес-тренер може створити воркшоп, де учасники будуть створювати місячні програми тренувань під різні запити клієнтів за 3 дні.

 

 1. Менторство/Наставництво/Коучінг

Менторство/Наставництво/Коучінг – індивідуальний тип навчання. На практиці майже немає різниці між цими поняттями. 

Основна ціль – передати студенту знання та практичні навички від досвідченого експерта (ментора) для прискореного досягнення результату.

Ментор – людина, яка має експертизу та досвід у вашій ніші. Основна задача ментора – ділитись своїм досвідом та порадами, бути прикладом, щоб ви змогли досягти результатів. 

Базові уроки можуть проходити в записі, однак індивідуальна робота має обов’язково проводитись онлайн. 

Тривалість наставництва залежить від ваших цілей та може тривати від 1 місяця до декількох років. 

Такий тип навчання вважається найдорожчим. 

 

Наприклад, до вас як фітнес-тренера звернулась жінка, яка хоче стати тренером. Ви як ментор можете ділитись з нею своїм досвідом, розповідати про свій шлях, помилки та направляти для досягнення швидкого результату.

 

 1. Майстермайнд

Майстермайнд – вид групового навчання. Це може бути група з 5-7 осіб, які мають схожі проблеми. Також на зустрічі є модератор, який допомагає створити гарну атмосферу, слідкує за таймінгом та фокусує групу на вирішенні помилок. 

Під час роботи в групі кожен учасник складає покроковий план дій для досягнення точки Б та обмінюється досвідом. Результатом такої роботи буде 5-7 варіантів вирішення проблем та чіткий план дій в разі її виникнення. 

Тривалість групового навчання – від декількох занять до щомісячних зустрічей групи протягом року. Вартість – середня або висока.

 

Наприклад, фітнес-тренер може проводити майстермайнд для 5 тренерів, які створюють власні онлайн-навчання для своєї аудиторії та розвивають свій бренд. На майстермайнді вони вирішують проблеми один одного, такі як: чому певний відсоток людей не отримує результат, або як підвищувати мотивацію на курсі. 

 

 

Отже, розуміючи різницю між типам продуктів для онлайн-навчання ви зможете якісніше попрацювати над програмою навчання та продуктовою обіцянкою, щоб довести до точки Б якомога більше студентів. 

Методологічна агенція GRÁDE

Допоможемо створити WOW-курс

Замовити консультацію